وسایل مورد نیاز نصب ایزوگام

وسایل مورد نیاز برای نصب ایزوگام

ایزوگام به عنوان بهترین عایق نم و رطوبت در حال حاضر در بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد. از آنجایی که استفاده از ایزوگام برای جلوگیری از نم زدگی سقف و دیوار های منازل امری ضروری است به همین جهت لازم است تا صاحبخانه ها نیز اطلاعات بیشتری در رابطه با ایزوگام به دست آورند تا بتوانند بهترین نوع ایزوگام را خریداری و به بهترین شکل نصب کنند. یکی از عمده سوالاتی که بسیاری از مشتریان رویال ایزوگام دارند در رابطه با وسایل مورد نیاز نصب ایزوگام است از این رو تصمیم داریم تا در این بخش به معرفی وسایل مورد نیاز نصب ایزوگام بپردازیم پس توصیه می کنیم حتما تا انتها با ما همراه باشید.

طناب و قرقره برای انتقال ایزوگام

در صورتی که ساختمانی که قصد ایزوگام نمودن پشت بام آنرا دارید فاقد آسانسور بوده و از پله های زیادی نیز برخوردار است برای جلوگیری از تحلیل نیروی کار کارگر و همچنین تسریع در زمان جا به جایی ایزوگام ها می توان از طناب و قرقره به جهت بالا بردن ایزوگام ها استفاده نمود.

کپسول گاز مایع

کپسول گاز مایع

کپسول گاز مایع

از جمله اصلی ترین ابزار آلات مورد نیاز برای نصب ایزوگام کپسول گاز مایع است، متداول ترین روش نصب ایزوگام چسباندن آن به کف پشت بام است از این رو نصاب پس از باز کردن ایزوگام ها و اندازه گیری و نحوه جای گیری هر ایزوگام بر روی پشت بام به وسیله مشعل متصل به کپسول گاز اقدام به ذوب کردن بخش قیر دار ایزوگام نموده تا به کمک آن بتواند نسبت به نصب ایزوگام اقدام نماید.
به طور معمول هر کپسول می تواند تا ۵۰ متر ایزوگام را مورد نصب قرار دهد در صورتی که این میزان به عواملی همچون زمان و آب و هوای روز ایزوگام کاری، جنس و کیفیت ایزوگام و … بستگی دارد.

مشعل ایزوگام کار

مشعل ایزوگام

از جمله دیگر لوازم اصلی مورد نیاز برای نصب ایزوگام می توان به مشعل ایزوگام اشاره نمود. این ابزار در کنار شلنگ سیمی و سر شلنگ که به کپسول گاز وصل می شود مورد استفاده قرار میگیرد. مشعل ایزوگام به دو صورت تک شعله و چند شعله در بازار وجود داشته که شما می توانید مطابق با میل و نیاز خود هر یک از این دو مدل را خریداری کنید.

کمچه و ماله بند کشی جهت عایق کاری

ماله وسیله ای است که پس از نصب ایزوگام به سطح پشت بام با استفاده از آن جوشکاری بندهای ایزوگام را انجام می دهند که در امر عایق کاری دارای اهمیت فراوانی است.

تیغ موکت بری فلزی

گاهی لازم است تا ایزوگام در ابعاد دلخواه ما برش بخورد تا در فضایی که از پشت بام باقی مانده است از آن ایزوگام استفاده کنیم، برای این منظور و برای برش بدون دردسر ایزوگام می توان از تیغ موکت بری فلزی استفاده نمود که تیغه آهنی داشته و توانایی برش ایزوگام را داشته باشد.

فندک جرقه ای

یکی دیگر از وسایل کاربردی برای ایزوگام نمودن فندک جرقه ای است، بهتر است از فندک جرقه ای برای این منظور استفاده کنید. در پاره ای از مواقع به هنگام روشن نمودن مشعل ایزوگام ممکن است دست نصاب ایزوگام دچار سوختگی شود به همین منظور می توانید با تهیه فندک جرقه ای از نوع دسته بلند از این حادثه جلوگیری کنید.

کپسول آتش نشانی پودری

گاهی ممکن است در اثر اشتباهات سهوی کپسول گاز شعله ور شود که وجود یک کپسول آتش نشانی پودری در این مواقع می تواند از بروز حادثه به خوبی جلوگیری نماید.

سایر وسایل مورد نیاز نصب ایزوگام

با توجه به اینکه مشعل ایزوگام گرما و حرارت بسیار زیادی را تولید می کند لازم است تا نصاب قبل از شروع برای ایزوگام نمودن پشت بام از لوازم حفاظتی مانند کفش، دستکش ساق بلند، عینک و لباس مخصوص استفاده نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *