انواع ایزوگام مختلف

ایزوگام

همانطور که می دانید ایزوگام با توجه به بخشی که در آن استفاده می شود متفاوت بوده و کاربرد های گوناگونی خواهد داشت، به عنوان مثال ایزوگامی که از آن برای عایق کاری استخر استفاده می شود با ایزوگامی که برای عایق کاری پشت بام مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت بوده و لازم است تا با توجه به کاربردی که مد نظر داریم نسبت به خرید ایزوگام مورد نظر خود اقدام نمایید. از این رو قصد داریم تا در این مقاله در رابطه با انواع ایزوگام اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با دقت بیشتری نسبت به انتخاب و خرید ایزوگام مورد نظر خود اقدام نمایید.

قبل از هر چیز به این نکته توجه داشته باشید که نوع ایزوگام می تواند در قیمت ایزوگام و همچنین هزینه نصب ایزوگام شما تاثیر گذار باشد از این رو لازم است تا قبل از اقدام برای خرید ایزوگام آشنایی کاملی با انواع ایزوگام موجود در بازار داشته باشید تا بتوانید متناسب با نیاز خود ایزوگام را خریداری کرده و در هزینه های جانبی خود صرفه جویی نمایید.

ایزوگام

تعریف ایزوگام

شاید بسیاری از افرادی که در حال مطالعه این مقاله هستند هنوز با ایزوگام به طور کامل آشنا نشده اند از این رو ابتدا به معرفی ایزوگام خواهیم پرداخت، ایزوگام را می توان نام بازرگانی برای گونه ای از عایق ضد نم و رطوبت دانست که از آن برای پوشاندن سقف ساختمان ها، کف استخر ها و همچنین عایق کاری درون یا قسمت بیرونی دیوارها و… استفاده می شود.

مواد تشکیل دهنده ایزوگام از قیر و مواد نفتی و الیاف مصنوعی بوده که هر کدام از آنها با توجه به نوع موادی که در ساخت آنها به کار گرفته می شود به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی می شوند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهید شد.

کاربرد ایزوگام

همانطور که اشاره کردیم ایزوگام نقشی محافظتی داشته و با عایق نمودن سقف و دیوار ها از ورود آب به لایه های زیرین دیوار های ساختمان و همچنین ایجاد نم و رطوبت جلوگیری می کند.

 

انواع ایزوگام براساس نوع مواد سازنده آن ها

ایزوگام  پلیمری

این دسته از ایزوگام ها که به عنوان ایزوگام ۶۰-۷۰ نیز شناخته می شوند از ۶۰ الی ۷۰ درصد قیر تشکیل شده اند و برای تهیه آن مواد نفتی و چند نوع محصول پتروشیمی دیگر را با هم مخلوط می کنند و بعد آنرا تحت عنوان ایزوگام وارد بازار می کنند. از جمله موادی که در ساخت ایزوگام پلیمری به کار برده می شود می توان به پلی استر، لایه آلومینیومی و تیشو اشاره نمود که ترکیب این مواد با یکدیگر لایه ای محکم ایجاد می کند که از نفوذ هرگونه مواد نفتی و آب جلوگیری به عمل می آورد.

ایزوگام دمیده

ایزوگام دمیده نیز نوع دیگری از ایزوگام است که در ساخت آن از قیر استفاده شده است. برای تولید این ایزوگام از دمیدن هوا به یک مازوت یا نفت کوره ای استفاده می شود و از این بابت است که به این نوع از ایزوگام، ایزوگام دمیده گفته می شود.

با توجه به مواد به کار رفته در تولید این ایزوگام و همچنین طریقه ساخت آن ایزوگام دمیده از قدرت و عمر کمتری نسبت به ایزوگام پلیمری برخوردار استکه همین موضوع سبب می شود تا ضریب نفوذ این ایزوگام نیز بیشتر بوده و مقاومت کمتری در برابر آب و مواد نفتی داشته باشد.

انواع ایزوگام بر اساس لایه های تشکیل دهنده

ایزوگام تک لایه

این مدل از ایزوگام از پلی استر ساخته شده و از این رو ضخامت کم و انعطاف پذیری بالاتری دارند از این ایزوگام ها بیشتر برای ایزوگام های لایه های داخلی ساختمان استفاده می شود.

ایزوگام دو لایه

در ساخت ایزوگام دو لایه در کنار استفاده از مواد اولیه ای که در ساخت ایزوگام تک لایه استفاده می شود از تیشو نیز استفاده شده که به همین دلیل ضخامت ایزوگام و استحکام آن در ایزوگام های دو لایه به حد قابل توجهی افزایش می یابد. از ایزوگام دو لایه بیشتر در مواردی استفاده می شود که به استحکام بیشتری نیاز باشد.

ایزوگام

 

انواع ایزوگام بر اساس روکش به کار رفته در آنها

ایزوگام با روکش آلومینیومی

در صورتی که مایلید تا فضایی را ایزوگام کنید که ارتباط مستقیم و طولانی مدتی را با آفتاب دارد بهترین انتخاب بر ای شما استفاده از ایزوگام با روکش آلومینیومی خواهد بود زیرا این مدل از ایزوگام بیشتر مناسب استفاده در مناطقی است که با آفتاب تماس بیشتری دارند و معمولا برای ایزوگام پشت بام ها از آن استفاده می شود.

ایزوگام بدون روکش آلومینیومی

ایزوگام های بدون روکش به دلیل نداشتن لایه محافظتی مناسب نصب بر روی مناطقی که با آفتاب ارتباط مستقیم دارند نیستند بلکه می توان از آنها برای ایزوگام کردن پی ساختمان، عایق کاری کف و دیوار های داخلی استخر و سرویس های بهداشتی و… استفاده کرد.

ایزوگام با روکش سنگریزه ای

ایزوگام روکش دار سنگ ریزه ای نوع دیگری از ایزوگام بوده که از آن برای عایق کاری پشت بام ها نیز استفاده می شود با توجه به اینکه در تولید این نوع از ایزوگام از مواد تزئینی استفاده می شود بیشترین کاربرد های آن در زمانی است که شما به دنبال موارد تزئینی و زیبایی ساختمان باشید.

خرید ایزوگام با قیمت مناسب

با مطالعه این مقاله مطمئنا در حال حاضر اطلاعات بسیار بیشتری در رابطه با انواع ایزوگام دریافت نموده اید از این رو در صورتی که قصد خرید ایزوگام از قبیل ایزوگام دلیجان و ایزوگام ۱۱۷ را دارید می توانید با شماره های موجود بر روی سایت رویال ایزوگام تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *