نکات کلیدی نصب ایزوگام

نصب ایزوگام جز آن دسته از امور حساسی است که برای اینکه ایزوگام خریداری شده شما بیشترین بازدهی را برای شما داشته باشد لازم است تا آنرا به متخصصینی که در این زمینه تجربه لازم را دارند بسپارید در صورتی که خود قصد دارید تا تجربه ای در زمینه نصب ایزوگام کسب کنید لازم است تا نکات کلیدی را در این زمینه دانسته و آنها را در هنگام نصب ایزوگام به کار ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات کلیدی نصب ایزوگام را در اختیار شما قرار دهیم و بتوانید از آنها در هنگام نصب ایزوگام استفاده نمایید.

ایزوگام با استحکام کافی را خریداری کنید

از جمله اصلی ترین نکاتی که برای ایزوگام می بایست به آن توجه داشته باشید این است که ایزوگامی که قصد استفاده از آن برای عایق نمودن سقف منزل خود را دارید از استحکام کافی و لازم برخوردار باشد تا بتوانید از آن برای سالهای بعد نیز بازدهی  لازم را دریافت نمایید.

در صورتی که برای خرید ایزوگام صرفا قیمت آنرا در نظر بگیرید سبب خواهد شد تا با خرید ایزوگام ارزان قیمت ایزوگامی بی کیفیت را خریداری نمایید، در این صورت است که هر چقدر هم که در نصب ایزوگام دقت لازم را داشته باشید باز هم بازدهی مورد انتظار را دریافت نخواهید کرد.

نصب ایزوگام

 

شرایط سطح دیوار و بام را در نظر داشته باشید

یکی دیگر از مواردی که در هنگام نصب ایزوگام می بایست به آن توجه ویژه ای داشته باشید شرایط سطح دیوار و بامی است که قرار است ایزوگام را بر روی آن نصب نمایید. توجه به این نکته که ایزوگام بر روی سطوح فلزی و سرامیکی و چوبی به خوبی نصب شده و پس از مدتی شاهد جدا شدن آن خواهید بود نیز بسیار لازم و ضروری است.

اگر طی سالهای گذشته سقف ساختمان خود را ایزوگام کرده و اینک قصد دارید تا ایزوگام جدید را بر روی آن نصب کنید لازم است تا لایه آلومینیومی موجود بر روی ایزوگام قبلی را جدا کرده و یا به حد قابل قبولی خراش دهید تا دو ایزوگام بتوانند به هم متصل شده و عایق بندی مناسبی را ایجاد نمایند.

برای ایزوگام کردن سرویس بهداشتی و حمام لازم است تا ایزوگام حتما بر روی آجر نصب شده و از نصب آن بر روی کاشی و سرامیک جدا خودداری نمایید زیرا ایزوگام مورد نظر تنها بر روی آجر به خوبی متصل شده و امکان جدا سازی آن بر روی سایر سطوح به مرور زمان و یا به صورت کلی وجود دارد.

چه مکان هایی برای نصب ایزوگام مناسب تر است

از جمله مهم ترین سوالاتی که در زمینه نصب ایزوگام وجود دارد این است که بهترین مکان هایی که می توان در آن مکانها ایزوگام نصب کرد می بایست چه شرایطی داشته باشند؟ در رابطه با پاسخ به این سوال لازم است تا به این نکته اشاره کنیم که برای اینکه بتوانید ایزوگام را به درستی نصب کنید می بایست مکان مورد نظر را به خوبی به قیر آغشته کنید.

از جمله بهترین مکان هایی که می توان برای ایزوگام از آنها بهره برد فضاهایی است که سابقا در آنها آسفالت به کار رفته باشد زیرا آسفالت بیشترین میزان اتصال را با ایزوگام برقرار خواهد نمود و سبب افزیش کیفیت نصب ایزوگام خواهد بود.

 چگونه سطح را برای ایزوگام آماده کنیم

از جمله مهم ترین مباحث مربوط به ایزوگام و نصب آن این است که بتوانید سطحی که مد نظر دارید را به خوبی آماده سازی کنید. برای این کار لازم است تا سطح مورد نظر را به خوبی از کثیفی، گرد و غبار و خاک و هرگونه لوازم اضافه مانند کولر و سایز تجهیزاتی که در محل مورد نظر وجود دارد پاک کنید تا علاوه بر اینکه عملیات نصب ایزوگام بدون مشکل انجام شود زمان انجام کار هم کوتاه شود.

نصب ایزوگام ها بر روی هم

یکی از تکنیک هایی که بسیاری از نصابان حرفه ای ایزوگام آنرا اجرا می کنند آن است که در هنگام نصب هر لایه جدید ایزوگام چند سانتی متری از آن را بر روی لایه مجور قرار می دهند تا به خوبی جلو نفوذ آب از میان درز بین ایزوگام ها را بگیرند.

نصب ایزوگام

 

چگونه ناودان و لوله های خروج را ایزوگام کنیم؟

ایزوگام ناودان: تنها راه خروج آب از سطح پشت بام منازل ناودان ها هستند و می بایست به آنها توجه ویژه ای داشت زیرا در صورتی که دچار گرفتگی و یا شکستگی شوند ممکن است عواقب پر هزینه ای برای شما داشته باشند. برای اینکه بتوانید ناودان ها را ایزوگام کنید می بایست زیر سازی ایزوگام ساختمان خود را به خوبی انجام داده و شیب مناسبی را برای پشتبام خود ایجاد کرده باشید به نوعی که آب باران و برف به خوبی به سمت ناودان ها هدایت شوند.

برای این منظور نیز لازم است تا ایزوگام ها را به نحوی تنظیم نمایید تا در نهایت به سمت ناودان ها سرازیر شوند. توجه داشته باشید که به هیچ وجه سعی در تعویض شیب پشت بام و یا تغییر مسیر در راه خروج آب از پشت بام نداشته باشید.

اگر مایلید تا مانند یک نصاب حرفه ای ایزوگام عمل کنید می توانید تا مقداری از ایزوگام را بر روی لبه های ناودان قرار داده تا مسیر جاری شدن آب پشت بام تا ناودان را کامل کرده باشید و خیالتان از بابت اینکه آّ به خوبی به سمت ناودان سرازیر می شود آسوده شود.

ایزوگام لوله بخاری و هواکش:  برای ایزوگام نمودن لوله بخاری و هواکش موجود در پشت بام می بایست لایه های ایزوگام را به نوعی در کنار هم بچینید که لوله های خروج هوا و دود در وسط ایزوگاام ها قرار نگیرند. برای ایزوگام نمودن این بخش از پشت بام نیز می توانید اطراف لوله ها را به صورت ضربدری ایزوگام نموده و اطراف آنرا برای اطمینان تا فاصله ۱۵ سانتی متری با قیر آغشته کنید تا احتمال نفوذ آب از این نواحی را به نزدیک صفر برسانید.

دمای هوا در هنگام نصب

هوای گرم بهترین هوا برای اجرا و نصب ایزوگام خواهد بود، توجه داشته باشید که هوای سرد و مرطوب از جمله عواملی هستند که عدم چسبندگی ایزوگام را پدید خواهند آورند به همین منظور بهترین اقدام آن است که در فصل تابستان پشت بام خود را ایزوگام نمایید تا نصب آسان تری در پیش داشته باشید و هم بازدهی بالاتری را تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *