تقسیم بندی های مختلف ایزوگام

همانطور که میدانید ایزوگام به عنوان اصلی ترین عایق محافظتی که سالهاست بر روی پشت بام منازل مورد استفاده قرار میگیرد شناخته می شود. این عایق کاربردی دارای انواع و مدل های مختلفی است از این رو است که تصمیم گرفتیم در این مقاله از رویال ایزوگام به توضیح بیشتر در رابطه با تقسیم بندی های مختلف ایزوگام بپردازیم تا در صورتی که مایلید در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب کنید بتوانید دانش خود را در زمینه ایزوگام افزایش دهید.

ایزوگام-پی-ساختمان

ایزوگام پلیمیری با استفاده از قیر خالص ۶۰-۷۰

همانطور که از نام این ایزوگام پیداست می توان گفت که عنصر اصلی به کار رفته در این نوع ایزوگام قیر خالص ۶۰-۷۰ بوده و به همین دلیل می توان این ایزوگام را از نظر کیفیت در سطح بسیار بالاتری نسبت به ایزوگام دمیده دانست، از این نوع ایزوگام بیشتر در کف استخر ها به جهت جلوگیری از بروز نم و رطوبت و همچنین برای پوشاندن سقف منازل و ساختمان ها استفاده می شود.

نفت به عنوان با ارزش ترین دارایی هر کشوری شناخته می شود که می توان به کمک آن به محصولات بسیار مطلوب و متنوعی برسیم، قیر خالص ۶۰-۷۰ درصد از پالایش نفت خام به دست می آید به این صورت که نفت خام در دمای ۳۸۰ درجه در فشار عادی جوشانده شده تا بنزین، حلال های نفتی، نفت چراغ، نفت گاز و سایر روغن های سبک از آن به کمک برج های تقطیر خارج شود.
در نهایت پس از پایان تقطیر قیر به صورت جامد و یا نیمه جامد بر جای خواهد ماند و می توان آنها را بر اساس درجه نفوذشان تقسیم بندی نمود و از آنها در زمینه های مختلف استفاده نمود. قیر ۶۰-۷۰ را به عنوان یکی از اصلی ترین مواد در آب بندی پشت بام ها در نظر گرفت.

مواد مورد نیاز جهت ساخت ایزوگام پلیمری

برای اینکه بتوان نسبت به ساخت ایزوگام پلیمری اقدام نمود لازم است تا ابتدا قیر خالص ۶۰-۷۰ پلی استر تامین شود پس از آن با اضافه نمودن تیشو، لایه آلومینیومی ۱۴ الی ۱۶ میکرون در کنار پلاستیک پشت لایه ایزوگام و همچنین پودر تالک، مواد APP درجه ۱ و ۲ و در نهایت پوشال گونی پلاستیکی نسبت به ساخت ایزوگام پلیمری اقدام نمود.

ایزوگام-سقف

ایزوگام و قیر با استفاده از نفت کوره ( مازوت )

از جمله دیگر ایزوگام هایی که برای عایق کاری از آنها استفاده می شود می توان به ایزوگامی که با نفت کوره ساخته می شود اشاره نمود. این مدل از ایزوگام دارای قیمت کمتری نسبت به ایزوگام پلیمری است که با توجه به اینکه کیفیت و عمر ماندگاری آن نیز از ایزوگام پلیمری کمتر است می توان دلیل قیمت کمتر آن را توجیه نمود.

قیر دمیده چیست؟

قیر دمیده محصولی است که از دمیده شدن هوای داغ به مازوت به دست می آید، در این فرایند هوای داغی که دمای آن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد است توسط لوله های سوراخ دار به محفظه حاوی مازوت دمیده می شود تا اتم های هیدروژن موجود در مولوکولهای هیدرو کربورها با اکسیژن هوا ترکیب شده و با تشکیل آب عملیات بسپارش را انجام دهند.
قیر دمیده در مقایسه با قیر خاصل دارای درجه نفوذ ، نرمی و حساسیت کمتری بر خوردار هستند، از این نوع قیر می توان در ساختن ورق های پوششی بام، باتری اتوموبیل و اندود کاری مورد استفاده قرار می گیرد و با علامت اختصاری R در بازار قابل شناسایی هستند.
مواد مورد نیاز جهت ساخت ایزوگام دمیده : قیر دمیده،پلی استر،تیشو،لایه آلومینیوم ۱۴ الی ۱۶ میکرون ، پلاستیک پشت لایه ایزوگام ، پودر تالک.

تقسیم بندی های مختلف ایزوگام بر اساس نوع لایه به کار رفته در آنها

ایزوگام تک لایه: در این نوع از ایزوگام با توجه به نوع آن از دو لایه ظریف تر و با قابلیت انعطاف بیشتری استفاده شده است.
ایزوگام دو لایه : با توجه به اینکه در این مدل از ایزوگام از پلی استر و تیشو استفاده شده است می توان شاهد استحکام بیشتر این ایزوگام در برابر شرایط محیطی بود.

تقسیم بندی های مختلف ایزوگام براساس پوشش آلومینیومی روی آن

ایزوگام با روکش آلومینیوم : در صورتی که ساختمان شما در منطقه ای قرار دارد که آفتاب به طور مستقیم و با شدت بالا به آن می تابد ایزوگام با روکش آلومینیومی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود زیرا این مدل از ایزوگام قادر است تا به آسانی تا ۹۰ درصد گرمای خورشید را بازتاب دهد.

ایزوگام بروف روکش آلومینیوم : در صورتی که قصد عایق کاری سرویس های بهداشتی ، پی ساختمان و … را دارید می توانید از ایزوگام بروف روکش آلومینیومی استفاده نمایید. در گذشته از آسفالت و قیر گونی برای عایق کاری این مناطق استفاده می شد اما امروزه به راحتی می توان با استفاده از ایزوگام به راحتی و با کیفیت و ماندگاری بسیار بیشتری این عایق کاری را انجام داد.
شما بازدیدکنندگان رویال ایزوگام این فرصت را خواهید داشت تا در صورت نیاز به ایزوگام دلیجان و یا ایزوگام ۱۱۷ بتوانید تنها با یک تماس ایزوگام مورد نیاز خود را با بالاترین کیفیت و همچنین مناسب ترین قیمت ایزوگام خریداری نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *