ایزوگام – مزایا و معایب

ایزوگام از سالها پیش تا به امروز به عنوان یکی از برترین عایق های رطوبتی برای محافظت از سقف منازل و ادارات مورد استفاده قرار میگیرد. این عایق به علت دارا بودن مزایای بسیار بالا در برابر سایر روش  های مراقبتی و محافظتی توانسته است جایگاه خود را در بازار حفظ نموده و همچنان مشتریان بسیاری مایل باشند تا برای محافظت از سقف منازل خود از ایزوگام استفاده نمایند.

در ادامه قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در رابطه با این عایق و همچنین مزایا و معایب ایزوگام به شما کاربران عزیز ارائه نماییم. مطمئنا با دانستن مزایای استفاده از ایزوگام در کنار معایبی که ممکن است استفاده از آن برای شما به همراه داشته باشد می توانید تصمیم خود را برای خرید ایزوگام بیش از پیش مسمم نمایید.

ایزوگام چیست

همانطور که گفته شد ایزوگام به عنوان یکی از برترین عایق های محافظت کننده از سقف منازل و همچنین کلیه ساختمان ها شناخته می شود این ابزار بسیار کاربردی از لایه های قیر در کنار شیشه ساخته می شود که می تواند لایه ای مقاوم و ضخیم بر روی پشت بام شما ایجاد و مانع از نفوذ آب به سطوج پایین تر شود.

کیفیت ایزوگام

اگر برای خرید ایزوگام به بازار مراجعه کرده باشید حتما به این نکته پی برده اید که کلیه ایزوگام های ارائه شده در بازار به صورت رول شده و تحت برند های مختلف ارائه میشوند. مطمئنا هر برندی با توجه به تکنولوژی ایی که برای ساخت ایزوگام از آنها استفاده می کند ایزوگام هایی با کیفیت های مختلف را روانه بازار می کنند که با توجه به همین امر شما با قیمت های مختلف این محصول در بازار رو به رو خواهید بود.

مزایای ایزوگام

اگر بخواهیم در رابطه با مزایای ایزوگام صحبت کنیم می توان به موارد بسیار زیادی توجه نمود که از جمله آنها می توان به چسبندگی بالا در کنار قدرت کشش بسیار مناسب آن اشاره نمود همچنین شاید بتوان مهم ترین وجه برتری این عایق محافظ را نسبت به سایر موارد محاظت از سقف، وزن بسیار مناسب آن دانست.

وزن این عایق محافظ در هر متر مربع تنها ۴ کیلوگرم بوده که این وزن به حدی سبک است که وزن مازادی را به ستون و اسکلت ساختمان اضافه نخواهد کرد.

از دیگر مزایای استفاده از ایزوگام می توان به استفاده آسان و بدون دردسر از آن برای نصب بر روی سقف ساختمان ها اشاره نمود. همچنین پس از اتمام کار کوچکترین آلودگی را شاهد نبوده و خواهید دید که سطح یک دست و زیبایی به شما تحویل داده می شود.

در صورتی که از ایزوگام فویل دار برای عایق نمودن سقف منزل و یا ساختمان خود استفاده نمایید این امکان برای شما فراهم خواهد شد که نور آفتاب به خوبی منعکس شده حرارت جذب سقف نشود. استفاده از اینگونه از عایق ها در مناطق گرمسیری می تواند بازدهی بسیار بیشتری داشته و از طرفی نیز به طور غیر مستقیم در مضرف انرژی صرفه جویی به عمل آورد.

از دیگر مزایای استفاده از ایزوگام می توان به این نکته اشاره کرد که عایق هایی که امروزه تولید و روانه بازار می شوند دارای ظرفیت گرمایی ۱۳۰ درجه و ظرفیت سرمایی ۴۰- سانتی گراد هستند که همین امر سبب مقاومت بیشتر ایزوگام خواهد شد. همچنین ایزوگام های تولیدی دارای انعطاف بالایی بوده و به راحتی نشکسته و دچار پوسیدگی نیز نمی شوند.

معایب ایزوگام

مطمئنا در صورتی که از هر محصول و ابزاری طبق استاندارد های در نظر گرفته شده برای آن نگهداری نشود موجبات کاهش کیفیت و یا خرابی کلی آن فراهم خواهد شد. ایزوگام نیز یکی از آن دسته از مواردی است که در صورتی که به خوبی از آن نگهداری نشود ظرف ۶ ماه از تاریخ تولید دیگر بازدهی لازمه را نخواهد داشت. از این رو بهتر است تا همواره رول های ایزوگام را به صورت ایستاده و در دمای ۵ تا ۳۵ درجه نگهداری نمود.

شاید بتوان یکی دیگر از معایب ایزوگام را طول عمر مفید آن دانست، در صورتی که از این عایق برای پوشش سقف ساختمان خود استفاده می کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که طول عمر مفید ایزوگام ۱۵ سال بوده که این مدت بسته به شرایط آب و هوایی منطقه شما می تواند بیشتر و یا حتی کمتر از این مقدار باشد.

در صورتی که از ایزوگام هایی که با مواد اولیه خارجی تهیه شده اند استفاده نمایید لازم است تا هزینه بسیار بیشتری را برای خرید ایزوگام پرداخت نمایید که همین امر سبب افزایش هزینه عایق نمودن منزل و یا ساختمان شما خواهد شد.

در پایان اگر شما نیز در رابطه با مزایا و معایب ایزوگام اطلاعات بیشتر و دقیق تری دارید خوشحال خواهیم شد تا آنرا از قسمت نظرات با ما در میان گذاشته تا کاربران نیز بتوانند از آن استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *