نصب ایزوگام روی انواع سطوح

رویال_ایزوگام

در نصب ایزوگام  روی انواع سطوح باید به نکاتی توجه داشته باشید و هر یک از آن‌ها را رعایت کنید تا در هنگام نصب آن به مشکل برنخورید .اولین نکته و چیزی که باید در نصب ایزوگام  رعایت شود دمای آن است که در دمای پایین و زیر ۵ درجه به هیچ عنوان نباید اقدام به اجرای ایزوگام کنید ،زیرا تمام خاصیت لاستیکی رول های عایق ساز در زیر ۵ درجه از بین خواهد رفت و به شدت نیز کاهش پیدا می‌کند که این باعث می‌شود تا اتصال بین سطوح با ایزوگام به خوبی انجام نشود و از بین برود ،همچنین در هوای بارانی نیز نباید به نصب ایزوگام بپردازید.

•  نصب ایزوگام روی سطوح صاف :

در نصب ایزوگام  روی سطح صاف باید به نکات زیر توجه کنید :

در نصب آبرو باید دقت کنید تا حتما کناره های آبرو به صورت دو لایه باشند و عایق نیز به ۳۰ سانتیمتر در داخل آبرو قرار گیرد و سپس جوشکاری کناره های آبرو هم باید دقت داشته باشید زیرا از اهمیت بسیار بالای برخوردار می باشد.

۱. عایق رطوبتی
۲. عایق رطوبتی
۳. پرایمر
۴. زیر سازی
۵. شیب بندی
۶. سطح
۷.  آبرو

•  نصب ایزوگام بر روی پِی :

در نصب ایزوگام در سطح پی باید پرایمر کشی کرده و پس از نصب باید عایق کامل دور لبه ها به وسیله کاردک مخصوص جوشکاری شود. در صورتی که از آسفالت برای پوشش عایق  استفاده میکنید نباید دمای آن از ۱۹۰ درجه سانتی گراد بیشتر باشد.

۱. بتن / آسفالت
۲. عایق رطوبتی
۳.  پرایمر
۴.  بتن

•  نصب ایزوگام در استخر :

نصب ایزوگام در استخر ها باید با بتون انجام شود که در اول و ابتدای کار باید یک لایه پرایمر به طور کامل و یکنواخت روی سطح پخش کنید و پس از خشک شدن آن یک لایه بتون با ضخامت ۵ سانتیمتر روی عایق نصب کنید که پس از آن باید سطح به طور کامل کاشی کاری و یا سرامیک شود.

۱. کاشی / سرامیک
۲. بتن
۳. عایق رطوبتی
۴. عایق رطوبتی
۵. بتن
۶. ماهیچه‌بندی

•  نصب ایزوگام در سطوح شیب‌دار و سقف‌های سفالی :

در نصب ایزوگام و عایق در سطوح شیبدار معمولا از سفال پوشش داده میشود که پس از زیر سازی عایق کاری باید انجام شود.

۱.  سفال
۲. عایق رطوبتی
۳. پرایمر
۴. زیر سازی
۵. سطح

•  نصب ایزوگام بر روی دیوار:

برای نصب ایزوگام و عایق بر روی دیوار باید در ابتدا ماهیچه بندی انجام شود که در کنج دیوار بتن برای شکستن زاویه انجام میشود که در اجرای آن باید به صورت ۴۵ درجه انجام شده و ضخامت لبه عایق نیز در انتهای دیوار محکم شود

۱. عایق رطوبتی
۲. پرایمر
۳. زیرسازی
۴. شیب بندی
۵. سطح
۶. نگهدارنده لبه عایق
۷. پوشش روی دیوار
۸. ماهیچه بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *