مراحل نصب ایزوگام

نصب ایزوگام

مراحل نصب ایزوگام :

تنظیم کردن ایزوگام :
از ابتدای شیب یا از پائین ترین نقطه سطح ایزوگام را باز کرده و تنظیم می کنیم.

این به این دلیل است که همپوشانی ایزوگام خلاف جهت جریان آب باشد و از نفوذ آب جلوگیری کند.
تمیز کاری سطح مورد نظر :
سطح مورد نظر باید صاف و عاری از هرگونه خاک یا ناهمواری تیز باشد.

اگر سطح سیمانی باشد پس از تمیز کاری روی سیمان از قیر خالص جهت چسبندگی بهتر استفاده شود. یا از چسبندگی خود ایزوگام به صورت درست استفاده شود. سطح زیرین باید کاملا خشک باشد. در صورت خیس بودن ایزوگام به مرور زمان تبله می شود. نصب ایزوگام باید در هوای بدون بارندگی و آفتابی صورت گیرد.
همپوشانی ایزوگام :
همپوشانی و روی هم افتادن لبه های ایزوگام در حد استاندارد تقریبا ۱۰سانتیمتر لازم اجراست، که نم و رطوبت از طریق لبه ها نفوذ نکند.

همپوشانی ایزوگام باید به خوبی صورت بگیرد و در آخر بندکشی شود تا لبه تقریبا یکنواخت و هم سطح شود.
حرارت دادن و چسباندن ایزوگام :
حرارت دادن و گرم کردن ایزوگام باید در حدی باشد که خاصیت چسبندگی اش فعال شود. با حرارت کم ایزوگام از سطح مورد نظر به مرور جدا شده و تبله می شود، و با حرارت زیاد قیر آن سوخته، تیشو و پلی استر آن جدا شده و قابلیت کشسانی و چسبندگی خود را از دست می دهد.

ایزوگام را طوری نصب کنیم که بین ایزوگام و سطح، هوا نماند.

از ایزوگام های تک لایه و قیر دمیده استفاده نکنیم.

چسباندن ایزوگام روی کاشی :
در نصب ایزوگام بر روی کاشی یا موزائیک همانند نصب ایزوگام بر روی سایر سطحها می باشد. کاشی و موزائیک با اینکه سطحی صاف و آماده برای اجرای ایزوگام را دارد ولی نصب ایزوگام بر آن باید به دقت صورت گیرد. موزائیک در باطن حالت خنکی و سردی دارد که باید قیر ایزوگام را با حرارت فوق العاده ذوب کرده و بر سطح بچسبانیم، طوری که بعد از نصب، جدا کردن گوشه ای از ایزوگام غیر ممکن باشد. در این شرایط این کار در آینده کیفیت بالا و مثبتی از خود نشان خواهد داد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *